יוסי מרודי ז"ל, יזם ומייסד עמותת חו"ף

דברי פרידה מיוסי מרודי, יזם ומייסד עמותת חו”ף

אורחים נכבדים, התכנסנו כאן היום לעילוי נשמתו של אבינו, מאור עיננו, עטרת ראשנו יוסף מרודי ע”ה מייסד עמותת חו”ף למען חולי פיברוזיס ריאתי בישראל.
עמותת חו”ף הוקמה בזכות יוזמתו של אבינו יוסף ב06/2014 כשהוא עצמו חלה במחלה. הוא הקים את העמותה למען החולים כדי שתהיה מסגרת תומכת לחולים במחלת הפיברוזיס ובני משפחותיהם. הקמתה של העמותה הגיע מהצורך והדאגה שלו לחולים לגוף מאורגן בעל כתובת שיוכל לספק מידע ומענה, דרכי טיפול והתמודדות ובו בזמן לקדם את זכויותיהם, ולהנגיש להם תרופות, טיפול שיקום ריאות, קבוצות תמיכה ורכישת מכשור כמו: מחוללי חמצן נייד ונייח.
כמו כן, מטרת הקמת העמותה הייתה אף היא קידום זויות החולים במחלה מול ביטוח לאומי, רופות חולים ומשרד בריאות.

הצורך אכן הוכיח את עצמו, רופאי בתי החולים קידמו בברכה את היוזמה הנפלאה והעמותה הלכה והתרחבה מכ-90 חולים בבית החולים בלינסון, בית החולים מאיר ובבית חולים כרמל שבחיפה. היום הזה מצטרפים אלינו מטופלים מבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם. העמותה מונה היום כ-300 מטופלים הנעזרים בשירותיה.
עצם הקמתה של העמותה וההתאגדות הביאה להכרה בזויות החולה, וחשיפה לצרכים המיוחדים המאופיינים למחלה זו.
אבא, היו בך כל המידות הטובות, חסד ומעשים טובים, אהבה ונתינה אין סופית לכל מי שנקרה בדרכיך, אהבת הבריות העצומה שהייתה בך גרמה לך גם בעת קושי, כאשר חלית, לא לוותר, נלחמת, נלחמת ממש.
הקמת עמותה למען אחרים כמוך, לתמוך, לסייע, להקל ולהביא מזור כמה שידך משגת.
בעוצמה, בבטחון בה’ ובאופטימיות שידרת לנו כל העת “אני חזק” ושידרת לנו את האמונה הצרופה שהייתה בך ונסכה בכולנו כח, הכל מה’, יתברך והכל לטובה, ככה אמרת לנו לא פעם.

היית גב חזק לכולנו איש משפחה למופת, אות ודוגמא לבעל, לאבא, לסבא, לאח ולחבר קרוב. אבא, נמשיך בדרכך, נשתדל להתמיד האהבת הזולת ולראות את הטוב שבכל אחד ואחד. הותרת חלל עצום בלכתך מאיתנו. ביום הנמהר בי”ט באדר תשע”ח.
תמיד ננצור אותך ואת מורשתך – לפעול למען הזולת באהבה.
ת.נ.צ.ב.ה נשמתך צרורה בצרור החיים.
“חבל על דאבדין ולא משתכחין”.